Pokládka plovoucí podlahy na klíč
→ Ušetřete až 30 % z původní ceny

  • Zadejte ZDARMA nezávaznou poptávku
  • My ji zpracujeme a rozešleme až 200 tisíc dodavatelům
  • Poptáme prověřené řemeslníky přímo z okolí vašeho domova
  • Cenové nabídky pokládky obdržíte přehledně na email
  • Díky porovnání více nabídek ušetříte nejen čas, ale hlavně peníze
Velux Heluz Sapeli Ravak Weber Bramac Baumit Cetris KM Beta
Ušetřit můžete až 30 % z ceny zakázky
Ušetřit můžete až 30 % z ceny zakázky
Oslovíme nejlepší firmy a řemeslníky
Oslovíme nejlepší firmy a řemeslníky
Vaši poptávku uvidí až 200 tisíc dodavatelů
Vaši poptávku uvidí až 200 tisíc dodavatelů
Za 2 minuty máte hotovo
Za 2 minuty máte hotovo

Oslovte zdarma šikovné řemeslníky. První nabídky získáte již do 3 hodin

💰 Ušetřit a srovnat nabídky

Další výhody online poptávky

  • Zadání poptávky je 100% nezávazné a zdarma
  • Již do 3 hodin obdržíte první nabídky
  • Poptáme profesionální firmy a řemeslníky přímo z okolí vašeho domova
  • Zpracovanou cenovou kalkulaci pokládky na míru obdržíte na email
  • Dostanete nabídky od řemeslníků s aktuálně volnou kapacitou na realizaci vaší zakázky

👷‍♂️ Pokládka plovoucí podlahy na klíč

Plovoucí podlaha získala svůj název díky tomu, že není nijak napevno uchycena k podkladu ani okolním stěnám. Je pouze položena na zvukově-izolační vrstvě, díky které je podlaha velice tichá.

Pokládka plovoucí podlahy na klíč
Pokládka plovoucí podlahy na klíč

Plovoucí podlaha patří k nejrozšířenějším typům podlahových krytin na trhu. Její hlavní předností je velmi snadná a rychlá montáž, relativně nízká cena a poměrně vysoká odolnost. Na trhu je navíc k dispozici celá řada materiálů, barev a dekorů, díky čemuž si můžete interiér svého domu doladit ke skutečné dokonalosti. 

Jestliže jste se i Vy rozhodli pro tento typ podlahy a nevíte si rady s jejím položením, naše databáze plná zkušených podlahářů, jež pro Vás pokládku plovoucí podlahy zajistí.    

Jednoduše vyplňte náš nezávazný poptávkový formulář, který Vám nezabere ani 2 minuty, a již do 3 hodin obdržíte nabídky od stovek profesionálních montérů podlahových krytin. 

Díky velkému množství nabídek na jednom místě můžete navíc provést okamžité srovnání, pomocí něhož můžete ušetřit až 30 % z ceny oproti tomu, než kdybyste jednotlivé dodavatele poptávali jednotlivě.

Chcete ušetřit až 30 % z ceny? Zadat zdarma poptávku

💡 Jaké jsou typy plovoucích podlah?

Typů plovoucích podlah je opravdu nepřeberné množství. Obecně se rozlišují podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Rozlišují se však také barvou, dekorem a způsobem montáže, přičemž většina plovoucích podlah je vyráběna se zámky, které do sebe zapadají a drží podlahu pohromadě, takže se jednotlivé prvky nemusí lepit k sobě. Setkat se však můžete také s lepenými plovoucími podlahami.

Laminátová plovoucí podlaha

Laminátová plovoucí podlaha patří k nejrozšířenějšímu typu plovoucích podlah. Jejich výhodou je vysoká odolnost vůči otěru, snadná výměna poškozených lamel a fakt, že jsou odolné proti UV záření a mají schopnost rozvádět do okolí tlak a teplo, takže jsou vhodné do místnosti s nábytkem i podlahovým topením. 

Jedná se navíc také o materiálově nejlevnější typ plovoucích podlah. Dodává se také ve všemožných barvách – hnědé, šedé či černé – a nepřeberném množství dekorů, jako jsou například různé variace dubu. Hodí se tedy prakticky do všech interiérových prostor. Nevýhodou je jejich vyšší hlučnost díky vysoké tvrdosti a celkově nižší odolnost. 

Dřevěná plovoucí podlaha

Předností dřevěné plovoucí podlahy je příjemný pocit tepla, dlouhá životnost, u silnějších desek možnost renovace a broušení, elasticita a výborná izolace hluku. Nevýhodou mohou být vysoké nároky na údržbu a lehce vyšší pořizovací cena oproti podlaze laminátové. 

Dřevěnou podlahu si můžete pořídit ve velkém množství materiálů, jako je dub, jasan nebo smrk. Obecně se nedoporučuje jejich využití v nejnáročnějších místnostech domu, jako je kuchyně, předsíň nebo koupelna.

Vinylová plovoucí podlaha

Vinylové plovoucí podlahy zažívají v posledních letech ohromný rozmach a pomalu se ve své rozšířenosti dostávají před laminát. Stejně jako laminátové podlahy jsou i vinylové dodávány ve velkém množství barev, vzorů a textur. 

Jejími hlavními výhodami jsou snadná údržba, nižší náklady oproti dřevu a dlažbě, vysoká odolnost, a to i vůči vodě, protiskluznost a příjemná měkkost zajišťující pohodlnou chůzi po ní. Nevýhodou je, že je vinylová podlaha náchylná na teploty a v případě nedodržení doporučených hodnot se v ní mohou tvořit spáry.

Další typy plovoucích podlah

Na trhu se můžete setkat i s jinými typy plovoucích podlah, mezi které patří PVC a linoleové plovoucí podlahy, dýhované plovoucí podlahy, jež jsou velice odolné a hodí se do těch nejnamáhanějších prostor, a korkové podlahy, které jsou vyhledávané pro svou tichost, vysokou odolnost a velké pohodlí při chůzi. 

Chcete ušetřit až 30 % z ceny? Zadat zdarma poptávku

🛠️ Jak položit plovoucí podlahu z jednotlivých desek?

Správná skladba plovoucí podlahy je absolutním základem pro její funkčnost. Podklad pod plovoucí podlahu musí být suchý a absolutně rovný, což nejen zajišťuje správnou pokládku, ale také prodlužuje životnost podlahy. 

Po zajištění podkladu se instaluje izolační vrstva, kdy se přímo na podklad nanáší nejdříve parotěsná fólie, aby nedošlo k pronikání vlhkosti do podlahy a na ni se nanáší kročejová a tepelná izolace, která tlumí hluk a zajišťuje správnou teplotu podlahy. 

Dále se přechází k samotné pokládce podlahy. Před ní se obecně doporučuje, aby byla podlahová krytina ponechána alespoň 48 hodin v místnosti, kde bude položena, čímž se aklimatizuje na podmínky v ní. 

Při pokládce u zdí se nechává přibližně 10 – 15 mm dilatační spára, která umožňuje podlaze „dýchat“. Následně se jednotlivé části podlahy usazují do sebe pomocí zámků, jež se mohou, avšak nemusí lepit k sobě. Vždy u konce místnosti se provede zařezání a je-li zbytkový kus delší než 30 cm, může se použít pro začátek nové řady.

Po dokončení pokládky se provede zalištování a očištění podlahy. Některé typy podlah se mohou také impregnovat nebo například lakovat a podobně.

Chcete ušetřit až 30 % z ceny? Zadat zdarma poptávku

💵 Cena pokládky plovoucí podlahy 2025

Při výběru plovoucí podlahy hraje samozřejmě prim její kvalita a vhodnost pro použití v dané místnosti, cena je však neméně důležitá. 

Z tohoto důvodu jsme si pro Vás připravili orientační ceník, díky kterému si můžete udělat představu, na kolik Vás plovoucí podlaha přibližně vyjde.

PoložkaCena
Laminátová plovoucí podlaha160 – 530 Kč/m2
Dřevěná plovoucí podlahaOd 700 Kč/m2
Vinylová plovoucí podlaha350 – 950 Kč/m2
Pokládka laminátové/vinylové podlahy125 až 240 Kč/m2
Pokládka dřevěné podlahy140 – 280 Kč/m2

Laminátová plovoucí podlaha 

Laminátová plovoucí podlaha je nejlevnějším řešením plovoucí podlahy na trhu. Její cena je výrazně ovlivněna tloušťkou jednotlivých lamel a vybraným vzorem/barvou. 

Za metr čtvereční laminátové podlahy zaplatíte od 160 do 530 Kč. Za samotnou pokládku podlahy poté zaplatíte okolo 125 až 240 Kč/m2.

Dřevěná plovoucí podlaha 

Dřevěná plovoucí podlaha je výrazně dražší než laminátová a její cena se odvíjí nejen od vybraného materiálu a dekoru, ale také množství vrstev, které jednotlivé části mají. 

Vícevrstvé dřevěné podlahy jsou obecně levnější a vyjdou Vás okolo 600 až 900 Kč/m2, masivnější podlahu s jednou lamelou seženete za asi 1 000 Kč/m2 a nejdražší dubové palubky za asi 1 200 – 1 800 Kč/m2. O něco dražší je také její pokládka, jež Vás vyjde na 140 – 280 Kč/m2.

Vinylová plovoucí podlaha 

Vinylová plovoucí podlaha je zlatou střední cestou, pořídit ji můžete za 350 – 950 Kč/m2, přičemž cena záleží na vybraném dekoru a typu montáže. Cena pokládky je stejná, jako u laminátové podlahy, tedy 125 až 240 Kč/m2.

Chcete ušetřit až 30 % z ceny? Zadat zdarma poptávku

📣 Chcete ušetřit čas, nervy i peníze?

🔧 Řemeslníci, firmy i specialisté na jednom místě
Zadejte poptávku a porovnejte nabídky zdarma

Ať už hledáte zedníka, podlaháře, tesaře, zahradníka nebo jiného odborníka – pomůžeme vám najít spolehlivé dodavatele ve vašem okolí. Zadejte jednu nezávaznou poptávku a nechte si poslat cenové nabídky během pár hodin.

Vyberte si podle ceny, referencí nebo dostupnosti. Celý proces je rychlý, přehledný a bez jakýchkoliv závazků. Ušetříte čas i peníze.

  • 🔍 Rychlé porovnání řemeslníků a firem
  • ✅ Zdarma, nezávazně a online
  • 📍 Nabídky přímo z vašeho regionu

Často kladené otázky

Kolik stojí pokládka plovoucí podlahy?

Pokládka laminátové či vinylové podlahy vyjde na 125 až 240 Kč/m2, dřevěné na 140 - 280 Kč/m2.

Jak dlouho trvá pokládka podlahy?

Samotná pokládka podlahy (bez vyrovnání povrchu a podobně) trvá 2 až 5 dnů.

Jak správně napsat poptávku?

Vyhněte se příliš obecnému zadání. Vžijte se do role dodavatele, který musí nacenit vaši poptávku a potřebuje znát co nejvíc detailů a požadavku. Nebojte se specifikovat požadované materiály, jejich množství, rozměry nebo rozsah požadované činnosti, místo dodání, termín realizace zakázky nebo dodání zboží a další podobné informace, které by měl dodavatel předem vědět.

Jak probíhá vyřízení poptávky?

Poptávku zadáte zcela zdarma a nezávazně z pohodlí domova či kanceláře. Pracovník zákaznického servisu osobně zpracuje a ověří její úplnost. Pokud se mu poptávka bude zdát neúplná, navrhne její doplnění, případně upřesnění, aby nabídky od řemeslníků a firem co nejvíce odpovídaly vašim představám.

Po zkontrolování poptávky ji pracovník odešle vhodným dodavatelům ve vašem okolí a vy si tak budete moct vybrat tu, která nejvíce odpovídám vašim představám. Průměrná úspora zákazníků se pohybuje kolem 30 % na materiálu i práci.

Jak vybrat nejvhodnějšího dodavatele?

Při výběru vhodného dodavatele na nic nespěchejte. První nabídky sice v e-mailové schránce najdete krátce po zadání poptávky, vyplatí se ale vyčkat ideálně 48 hodin. Do té doby obdržíte více nabídek, díky nimž budete mít větší šanci vybrat si tu, která je za nízkou cenu s kvalitními podmínkami.

Cena je samozřejmě velmi důležitá, zároveň ale nezapomeňte na další faktory nabídky, jako jsou například reference od předchozích klientů, jež vám dodavatel může poskytnout.

Nejnovější články v našem magazínu

Archiv článků